Dmuchawy

W naszej ofercie handlowej znajdują się urządzenia do przesyłu powietrza pod niskim ciśnieniem zazwyczaj nieprzekraczającym 1000 mbar. Są to dmuchawy wyporowe Roots’a, dmuchawy bocznokanałowe oraz wysokosprawne turbo dmuchawy na łożyskach powietrznych.

Dmuchawy do oczyszczalni ścieków

W zależności od aplikacji dokonujemy dla Państwa wyboru najbardziej optymalnego urządzenia. Dmuchawy znajdują zastosowanie przede wszystkim w oczyszczalniach ścieków jako urządzenia dostarczające powietrze do układu dyfuzorów drobnopęcherzykowych.

W akwakulturach dmuchawy napowietrzają stawy rybne i baseny hodowlane.

W przemyśle znajdujemy je w procesach wymagających dostarczania wielkich mas powietrza, w transporcie pneumatycznym, urządzeniach wspomaganych powietrzem itp.

Serwis i naprawa dmuchaw robuschi

Nasza oferta obejmuje nie tylko dostawę nowych urządzeń lecz również remonty wyeksploatowanych jednostek, dostawę części zamiennych oraz bieżący serwis.

Współpracujemy z renomowanymi producentami dmuchaw takimi jak firma Robuschi z Parmy, koncern Gardner Denver czy Igersoll Rand.

Dmuchawy roots’a

Jeśli chodzi o dmuchawy wyporowe Roots’a do wyboru jest 30 typów różnej wielkości agregatów dmuchawowych o wydajnościach od 40 do 24.000 m³/h i sprężu do 1,3 bar. Wyposażone są w silniki od 1,1 kW do 400 kW. W niektórych instalacjach dmuchawy Roots’a stosowane są jako pompy próżniowe o podciśnieniu roboczym do 500 mbar(g) (w wykonaniu specjalnym nawet do 0,001 mbar(a)). Agregat dmuchawy może również pracować jako ssąco – tłoczący.

Dmuchawy - urządzenia i serwis:

Dmuchawy do oczyszczalni ścieków
Dmuchawy do oczyszczalni ścieków
Dmuchawy do oczyszczalni ścieków

Dmuchawy do oczyszczalni ścieków

Powszechnie stosowane metody oczyszczania ścieków opierają się na ich napowietrzeniu aby wytworzyć odpowiednie stężenie tlenu niezbędne dla rozwoju mikroorganizmów odpowiedzialnych za proces tlenowego rozkładu substancji składających się na zanieczyszczenia. Nieodpowiednie napowietrzenie ścieków jest powodem ich zagniwania oraz innych procesów dodatkowo wtórnie pogarszających ich skład, jak również rozkład materii organicznej z wytworzeniem trujących gazów takich jak siarkowodór i metan. Dlatego tak ważne jest dokładne oczyszczanie ścieków za pomocą odpowiedniego systemu napowietrzania. W oczyszczalniach ścieków wykorzystywane są powszechnie dmuchawy wyporowe Roots’a – wyspecjalizowane urządzenia pozwalające na efektywne napowietrzenie ścieków.

> Dmuchawa do oczyszczalni ścieków – jaką rolę pełni?

Jak już wspomnieliśmy, dmuchawy to urządzenia pozwalające na efektywne natlenienie a co za tym idzie oczyszczenie ścieków. Dmuchawy wyporowe Roots’a sprawiają, że powietrze jest przetłaczane pod niewielkim zazwyczaj ciśnieniem, za to w bardzo dużych ilościach. W efekcie do ścieków dostarczona jest optymalna dawka tlenu. Warto dodać, że dmuchawy wykorzystuje się nie tylko w procesie oczyszczania ścieków. Sięgają po nie stacje uzdatniania wody, sprawdzają się również w procesie odsiarczania oraz wszędzie tam, gdzie niezbędne jest zastosowanie bardzo dużych ilości powietrza (np. transport pneumatyczny, systemy wytwarzania podciśnienia itp.) Dostępne dzisiaj dmuchawy – w tym te oferowane przez naszą firmę – to nowoczesne urządzenia, które są niezwykle efektywne. Są one skonstruowane tak, że cały proces przetłaczania powietrza jest w pełni bezpieczny, zarówno pod względem akustycznym (obudowy dźwiękochłonne) jak i pod względem bezpieczeństwa pracy (zawory bezpieczeństwa, systemy monitoringu itd). Dostępny w naszej ofercie szeroki wybór modeli sprawia, że bez trudu dopasujemy odpowiedni typ dmuchawy dla danego zastosowania. Oprócz najbardziej popularnych dmuchaw wyporowych Roots’a proponujemy również:

  • turbodmuchawy;

  • sprężarki śrubowe

  • dmuchawy bocznokanałowe.

Wszystkie to urządzenia najwyższej jakości, które cechują się wysoką wydajnością oraz bardzo niską awaryjnością. Do tego dochodzi niewielkie zużycie energii.

Dlaczego tak ważne jest oczyszczanie ścieków?

Podstawowe zastosowanie dmuchaw czyli napowietrzanie ścieków jest niezwykle ważne nie tylko dla środowiska, lecz również dla prawidłowego funkcjonowania człowieka. Zaniedbanie tego procesu stanowi ogromne zagrożenie dla systemów wodnych. Szczególnie podatne na zanieczyszczenia są wody powierzchniowe oraz głębinowe. To właśnie one dostarczają ludziom wody pitnej, z której korzystają zarówno wodociągi miejskie, jak i przemysł. Ścieki, które nie są oczyszczane mogą być śmiertelnym zagrożeniem dla wszystkich organizmów żywych oraz znacząco pogorszyć jakość życia ludzi. Nie należy pomijać również nieprzyjemnego zapachu wydobywającego się z nieoczyszczonych ścieków. Nie ma więc nic dziwnego w tym, że technologia oczyszczania ścieków jest coraz bardziej rozwijana, a kolejne rozwiązania są coraz bardziej nowoczesne. Nasza świadomość dotycząca tego, że ścieki mogą stanowić ogromne zagrożenie jest z roku na rok coraz większa.


Co zyskujemy, oczyszczając ścieki?

Jak już wspomnieliśmy, oczyszczanie ścieków jest niezwykle ważne. Przede wszystkim to sposób na to, aby wyeliminować ryzyko poważnych problemów zdrowotnych, które w skrajnych przypadkach mogłoby doprowadzić nawet do śmierci. To również klucz do tego, aby skutecznie zapobiegać powstawaniu zanieczyszczeń rzek i wód gruntowych. Chyba nikogo nie trzeba przekonywać, że jakiekolwiek ścieki przedostające się do wody mogą być śmiertelnym zagrożeniem nie tylko dla ludzi. Oczyszczone ścieki mogą być odzyskiwane i powtórnie zastosowane w tzw. obiegach zamkniętych.

W procesie oczyszczania powstają osady ściekowe, które należy zagospodarować, zawierają one bowiem szereg cennych substancji niezbędnych dla rozwoju roślin. Można je więc – po uprzednim usunięciu różnego rodzaju toksyn i patogenów – wykorzystywać jako nawozy.

Jednakże pierwszym i podstawowym krokiem do całkowitej redukcji zagrożeń jakie niosą ze sobą ścieki i wykorzystania potencjału jaki niosą ze sobą osady ściekowe jest odpowiednie napowietrzenie ścieków surowych a co za tym idzie ich odpowiednie oczyszczenie. Dmuchawy do oczyszczalni ścieków to sposób na to, aby proces oczyszczania przebiegał sprawniej i był naprawdę efektywny.

Jakie są rodzaje ścieków?

Jeśli pod uwagę weźmiemy pochodzenie ścieków, wyróżnimy:

  • bytowo – gospodarcze;

  • przemysłowe.

Te pierwsze powstają w zakładach pracy, budynkach mieszkalnych, miejscach użyteczności publicznej. To – mówiąc bardziej zrozumiale – ścieki komunalne, które powstają na skutek tego, że ludzie zaspokajają swoje potrzeby higieniczno-sanitarne oraz gospodarcze. Na takie ścieki składają się:

  • ludzkie i zwierzęce odchody;

  • odpadki żywności;

  • woda deszczowa;

  • resztki z wszelkiego rodzaju mycia;

  • popłuczyny z prania.

W takich ściekach znajduje się mnóstwo związków o charakterze organicznym i nieorganicznym, a także rozmaitych zawiesin. Do tego dochodzą bakterie i wirusy, które w największym stopniu odpowiadają za to, że ścieki komunalne stanowią duże zagrożenie dla zdrowia i życia ludzi. Warto wspomnieć, że w ściekach komunalnych bardzo często i powszechnie stwierdzana jest pałeczka okrężnicy. Sama w sobie nie jest ona większym zagrożeniem jeżeli znajduje się w środowisku w niewielkiej ilości. Jednakże przekroczenie pewnych koncentracji tego patogenu jest zazwyczaj sygnałem, że w środowisku znajdują się inne groźne dla człowieka czynniki, na przykład te, które mogą doprowadzić do różnych chorób układu pokarmowego jak zatrucia, dur brzuszny itp.

Ścieki przemysłowe pochodzą z zakładów produkcyjnych oraz usługowych. Ich skład uzależniony jest od profilu przedsiębiorstwa, a także technologii, jaka jest w nim wykorzystywana. Szczególnie dużo groźnych ścieków produkuje przemysł:

  • górniczy;

  • paliwowo-energetyczny;

  • garbarski;

  • celulozowy;

  • chemiczny.

W ściekach przemysłowych oprócz zanieczyszczeń organicznych i nieorganicznych znajdują się również najróżniejszy pyły. Wspomnieć należy sole mineralne, które w poważnym stopniu zmieniają właściwości chemiczne wody. Ogromnym zagrożeniem są sole metali ciężkich. Jeśli dostaną się do wody, należy spodziewać się wyginięcia wszystkich organizmów żywych.

Dlaczego tak ważne jest, aby dobrać odpowiednią dmuchawę do oczyszczalni ścieków?

Bardzo ważny, jest odpowiedni dobór dmuchawy do infrastruktury, która wykorzystywana obecnie na oczyszczalni ścieków. Dokonując wyboru należy pamiętać, że wykorzystywane urządzenia muszą być ze sobą kompatybilne. Aby wybrać najbardziej odpowiedni model, dobrze jest zapoznać się z dostępnymi obecnie rozwiązaniami. W przypadku naszej oferty wybór jest naprawdę szeroki, co sprawia, że dopasowanie dmuchawy do zastosowanych rozwiązań nie stanowi większego problemu. W naszej ofercie znajdują się nowoczesne urządzenia, które są dedykowane do tego typu zastosowań. W razie jakichkolwiek problemów nasi klienci mogą liczyć na profesjonalne wsparcie naszych pracowników.

Jaka jest rola napowietrzania ścieków?

Jak już wyżej wspomniano, w procesie oczyszczania ścieków ogromną rolę odgrywa ich napowietrzanie. Polega na dostarczaniu do ścieków niezbędnej ilości tlenu, bez którego stałe mieszanie ścieków i utrzymanie osadu czynnego w stanie aktywnym biologicznie byłoby niemożliwe. Niezbędne jest wykonanie układu, który gwarantowałby dostarczenie powietrza na odpowiednim poziomie. Sercem każdego takiego systemu są właśnie dmuchawy. Warto dodać, że oprócz nich wykorzystuje się:

  • rurociągi i kolektory powietrzne;

  • przepustnice i systemy zaworów;

  • dyfuzory membranowe drobnopęcherzykowe;

  • rozbudowane układy automatyki.

Warto pamiętać, że oszczędzanie na zakupie dmuchaw absolutnie się nie opłaca. To bowiem właśnie dzięki dostarczaniu tlenu w odpowiedniej ilości ogólne koszty oczyszczania ścieków zostają zmniejszone. Stanie się tak jednak tylko wówczas, gdy dmuchawa i pozostałe elementy systemu zostaną dobrane odpowiednio. W razie jakichkolwiek wątpliwości warto więc skonsultować się z naszymi specjalistami od dmuchaw. W naszym zespole takich fachowców nie brakuje. Zatrudniamy wyłącznie wykwalifikowanych pracowników, którzy znają specyfikacje wszystkich oferowanych i serwisowanych przez nas dmuchaw. Wiedzą, kiedy je zastosować i jakie są ich zalety. Systemy napowietrzania wykorzystywane są w różnych oczyszczalniach. Stosuje się je w tych lokalnych, które obsługują indywidualne gospodarstwa domowe, jak i przy małych obiektach przemysłowych. Są stosowane w oczyszczalniach miejskich, a także gminnych.

Co należy wziąć pod uwagę, wybierając dmuchawę do oczyszczalni ścieków?

Jak już wspomnieliśmy, wybór odpowiedniej dmuchawy jest bardzo ważny. Gwarantuje odpowiednie oczyszczanie ścieków, a także eliminuje niepotrzebne koszty. Wybierając dmuchawę, należy uwzględnić szereg czynników. Nie bez znaczenia są zawsze wymiary napowietrzanego zbiornika (w tym jego wysokość), a także zapotrzebowanie na tlen. Jeśli chodzi o to drugie, to należy pamiętać, że jest ono różne w zależności od temperatury tłoczonego powietrza czyli w skrócie mówiąc pory roku. Zmienia się w okresach zimowych i letnich. Aby dobrać odpowiednią dmuchawę do oczyszczalni ścieków, należy określić również wymagany przepływ powietrza w dyfuzorach. Ustalić należy głębokość, na jakiej znajduje się układ napowietrzający. Wszystkie te dane pozwalają na ustalenie wydajności dmuchawy, a także sprężu, czyli oporu tłoczenia, jaki musi pokonać powietrze, które będzie przesyłane za pomocą dmuchawy przez rurociąg do systemu dyfuzorów.

Jak działają i czym charakteryzują dmuchawy wyporowe?

W naszej ofercie znalazły się między innymi dmuchawy wyporowe Roots’a. Są to urządzenia, które przeznaczone są do przetłaczania powietrza lub wytwarzania niewielkiej próżni. Wykorzystują one do tego równolegle obracające się wirniki o przekroju trójlistnej koniczyny. Cechą charakterystyczną takich dmuchaw jest to, że obracające się przeciwstawnie wirniki zasysają powietrze z zewnątrz obudowy i wyrzucają je w komorze sprężania tworząc przy tym niewielkie (sięgające do 1000 mbar) nadciśnienie. Dmuchawy wyporowe mają wiele zalet. Do tych najważniejszych zalicza się:

  • kompaktową budowę;

  • niewielkie zużycie energii elektrycznej;

  • wysoką efektywność.

Dzięki obudowie dźwiękochłonnej można wygłuszyć pracę dmuchaw do żądanych na obiekcie poziomów, co sprawia, że ich stosowanie nie przekłada się na niewielką choćby uciążliwość dla otoczenia. Niewątpliwym atutem jest również łatwość obsługi, ograniczającej się do okresowej wymiany oleju oraz filtrów powietrza. Zupełnie jak w samochodzie. Z resztą tzw. sprężarki Roots’a mają swoją genezę jako systemy zwiększające moc w silnikach samochodów wyścigowych.

Jakie są rodzaje dmuchaw wyporowych?

Dmuchawy wyporowe dzieli się na dwa podstawowe rodzaje. Wyróżnia się:

  • dmuchawy wyporowe Roots’a, które określa są również mianem rotacyjnych;

  • sprężarki śrubowe.

Oba typy urządzeń mają wysokoobrotowe wirniki, rozwijające bardzo duże prędkości (do 5000 rpm). Ich masa przekracza nieraz kilkaset kilogramów, a zajmują one niekiedy przestrzeń niewielkiego pomieszczenia. Jednocześnie wirują z prędkością dochodzącą nawet do kilku tysięcy obrotów na minutę. Szczelina, która w trakcie obrotów tworzy się między wirnikami nie jest większa niż jeden milimetr. Stąd zarówno dmuchawy Roots’a jak i sprężarki śrubowe pozwalają na przetłaczanie ogromnych mas powietrza. Może to być nawet dziesięć tysięcy metrów sześciennych na godzinę. Przekłada się to na zastosowanie tych urządzeń. Wykorzystuje się je nie tylko do napowietrzania ścieków. Świetnie sprawdzają się również w przypadku natleniania stawów rybnych. Montowane są w zakładach przemysłowych, które w procesie produkcyjnym potrzebują dużych ilości powietrza pod względnie niskim ciśnieniem.

W przypadku dmuchaw śrubowych ruch wirników tak jak w dmuchawach wyporowych Roots’a odbywa się w przeciwnych kierunkach jednak różnica polega na samej budowie wirnika. O ile w przypadku dmuchaw Roots’a przypominają one w przekroju trójlistną koniczynę, to w dmuchawach śrubowych jak sama nazwa wskazuje mają one kształt skręconej kilkukrotnie śruby.. Precyzyjne ustawienie jest utrzymywane dzięki idealnej synchronizacji obu wirników. W momencie, kiedy wirniki się zazębiają, dochodzi do powstawania komór roboczych, które tworzą się między wirnikami oraz między wirnikami a ścianą korpusu. Do zasysania gazu dochodzi po stronie górnej urządzenia. Jego sprężanie a następnie uwolnienie ma natomiast miejsce pod wirnikami. Zastosowanie wewnętrznego sprężania prowadzi do przepływania powietrza bez efektu pulsacji. To właśnie dzięki temu w przypadku takich dmuchaw nie ma uciążliwych drgań. To z kolei przekłada się na zdecydowanie mniejsze nakłady związane ze zużyciem energii. Oszczędność jest naprawdę wyraźnie odczuwalna.

Oferujemy również dmuchawy wyporowe przeznaczone do specjalnych zastosowań. Ich cechą charakterystyczną jest duża wydajność przepływu. To modele, które sprawdzają się wszędzie tam, gdzie warunki pracy są naprawdę trudne. Polecamy je przede wszystkim do przemysłu ciężkiego. Jeśli zgłasza się do nas klient prowadzący hutę, kopalnię, zakład wapienniczy czy cementownię, w pierwszej kolejności bierzemy pod uwagę właśnie dmuchawy o zwiększonej wydajności przepływu. Sprawdzają się one również w przypadku energetyki profesjonalnej. Agregaty tych dmuchaw charakteryzują się masywną konstrukcją. Co ważne, możliwe jest dodatkowe wzmocnienie wybranych elementów po to, aby zwiększyć ich odporność na panujące warunki. Może to dotyczyć na przykład tłumików lub konstrukcji wsporczych.

Czym charakteryzują się dmuchawy Robuschi®?

W naszej ofercie znalazł się spory wybór dmuchach marki Robuschi®. Urządzenia te to najlepszy przykład, jak skutecznie można łączyć innowacyjne podzespoły z nowoczesną konstrukcją i wysoką sprawnością. W dostępnych dmuchawach zastosowano nowy agregat z najnowocześniejszym stopniem sprężającym RBS. Dzięki zastosowaniu wirników profilowanych z wałami o dużej średnicy ryzyko powstawania odkształceń wynikających z obciążeń znacznie się zmniejszyło. W efekcie dmuchawa świetnie sprawdza się nawet wówczas, gdy musi pracować w naprawdę trudnych warunkach.

Dmuchawy Robuschi® to także zmniejszony do niezbędnego minimum hałas. Zmniejszenie jego natężenia było możliwe dzięki zastosowaniu zupełnie nowej obudowy dźwiękochłonnej i ulepszonych paneli. Co ważne, urządzenie jest znacznie mniejsze: skonstruowano je tak, że zajmuje około 10% miejsca mniej niż wszelkie inne spotykane na rynku konstrukcje. Nie wpłynęło to jednak na zmniejszenie ilości przepływającego powietrza. Do tego dochodzą takie cechy, jak:

  • wysoka sprawność energetyczna;

  • łatwość montażu;

  • prosty dostęp do elementów wymagających konserwacji bądź serwisu.

Nie ma więc nic dziwnego w tym, że nasi klienci bardzo chętnie kupują dmuchawy marki Robuschi®. W ofercie posiadamy modele wyposażone w rozbudowany moduł kontrolny. Do monitorowanych parametrów zalicza się między innymi:

  • temperatura oleju;

  • prędkość stopnia sprężającego;

  • ciśnienie oleju;

  • temperatura panująca na wlocie i wylocie;

  • ciśnienie panujące na wlocie i wylocie.

Na szczególne podkreślenie zasługuje to, że dmuchawa Robuschi® posiada sterowanie urządzeniem rozruchowym. Dzięki systemowi monitorowania praca urządzenia jest niezwykle bezpieczna. W razie jakichkolwiek odchyleń od normy system natychmiast to zasygnalizuje dzięki czemu możliwe będzie wdrożenie natychmiastowej kontroli i ewentualnych działań naprawczych.

Jakie zalety mają dmuchawy Roots’a?

Za najważniejszą zaletę dmuchaw tego rodzaju uznawana jest prosta konstrukcja. Dzięki przemyślanej budowie i perfekcyjnym wykonaniu oferowane przez nas dmuchawy Roots’a są nie tylko funkcjonalne, ale również niezawodne. Decydując się na ich zastosowanie, nie trzeba martwić się smarowaniem wewnętrznym, które po prostu nie jest konieczne. To jest gwarancją braku styczności tłoczonego gazu z cząstkami oleju. Do zalet zalicza się również:

  • prostą konserwację;

  • łatwy dostęp do wszystkich elementów dmuchawy.

Obecnie dmuchawy Roots’a są jednymi z częściej wykorzystywanych w przemyśle i na oczyszczalniach ścieków.

Czym charakteryzują się dmuchawy Turbo?

W naszej ofercie znajdują się również dmuchawy Turbo lub jak je czasem nazywają Turbodmuchawy. Ostatnimi czasy w oczyszczalniach ścieków są one stosowane coraz częściej. Jeśli chodzi o zasadę działania, to w przypadku dmuchaw Turbo podobna jest ona do działania wentylatora promieniowego. Różnica polega jednak na szybkości ruchu wirnika. Zamontowany w dmuchawach Turbo wirnik obraca się z prędkością od stu nawet dwustu tysięcy obrotów na minutę. Jest to ruch, jaki wykonuje turbina znajdująca się w samolocie odrzutowym. To właśnie z tego powodu w Turbodmuchawach między silnikiem a wirnikiem montuje się specjalne łożyska powietrzne ponieważ standardowo stosowane łożyska nie wytrzymałyby tak ekstremalnych warunków pracy.

Jakie zalety mają dmuchawy turbo?

Dmuchawy turbo mają szereg zalet. To właśnie one przekładają się na ich coraz większą popularność. Na szczególne podkreślenie zasługuje zwłaszcza wysoka sprawność energetyczna. Jeśli zdecydujesz się na oferowaną przez nas dmuchawę turbo, nie musisz obawiać się dużego zużycia energii. Są to bowiem urządzenia niezwykle energooszczędne. Jeśli chodzi o dostępne obecnie dmuchawy, to modele Turbo wypadają bardzo dobrze pod względem swoich rozmiarów. Są to konstrukcje naprawdę niewielkie a dodatkowo wyposażone od razu w zespół automatyki. Drgania udało się zredukować praktycznie do zera, co przekłada się na komfort użytkowania i cichą pracę. Niewielkie natężenie hałasu w porównaniu z innymi dmuchawami daje tym urządzeniu kolejną przewagę nad standardowymi rozwiązaniami. Emitowany przez ten rodzaj dmuchaw poziom decybeli w trakcie pracy – jest tak niewielki, że pozwala na cichą rozmowę w ich najbliższym otoczeniu. Łatwość montażu (tzw. plug & play) i atrakcyjny koszt inwestycji dopełniają wszelkich korzyści dla przyszłego użytkownika.

Czy obsługa dmuchaw jest skomplikowana?

Nowoczesne technologie zawitały do różnych gałęzi przemysłu. Nie ominęły również oczyszczalni ścieków. Dostępne obecnie dmuchawy to urządzenia, które w dużej mierze zostały zautomatyzowane. Co to oznacza? Nie tylko działają niezwykle efektywnie, ale z ich eksploatacją nie ma większych problemów. Nowoczesne dmuchawy są mało awaryjne, co oznacza ograniczenie ewentualnych przerw w ich pracy do absolutnego minimum. Do tego wymiana istotnych części odbywa się naprawdę bezproblemowo. Dmuchawy Turbo są przy tym najbliższe ideału tzw. urządzenia bezobsługowego. Specjalne systemy monitoringu pozwalają na automatyczną kontrolę działania dmuchaw. W efekcie ewentualne działania naprawcze można podejmować szybko i na czas. Dmuchawy są skuteczne, a stosowane z nimi oprzyrządowanie sprawia, że działania stabilnie i wydajnie przez cały okres życia urządzenia, który określa się na od 10 do 20 lat.

Serwis i naprawa dmuchaw Robuschi

Nawet najlepsze urządzenia techniczne trzeba serwisować, a czasami również usuwać drobne usterki i przeprowadzać planowe remonty. Nasza firma od samego początku gwarantuje obsługę dostarczanych urządzeń na najwyższym poziomie. Decydując się na skorzystanie z naszej oferty, można być pewnym, że wykonaniem niezbędnych prac zajmą się zespoły serwisowe tworzone przez pracowników o wysokich kwalifikacjach. W szeregach naszej firmy zatrudnieni są wyłącznie doświadczeni pracownicy posiadający bardzo wysokie kwalifikacje techniczne. Nasi klienci mogą liczyć na pełną obsługę serwisową, która świadczona jest również w okresie pogwarancyjnym. Gwarantujemy dostawę oryginalnych części zamiennych, które pozyskujemy w magazynie centralnym w Gdańsku. Obsługa pogwarancyjna świadczona przez nas obejmuje zarówno serwis, jak i remont nie tylko dmuchaw, ale też pomp marki Robuschi®. Warto podkreślić, że jesteśmy jedynym autoryzowanym serwisem urządzeń tej marki na terenie naszego kraju.

Serwis dmuchaw wyporowych Roots’a i Turbo

Decydując się na dmuchawę wyporową, należy pamiętać, że należy przeprowadzać okresowy serwis polegający na wymianie oleju smarującego przekładnię sprzęgającą oba wirniki, a także filtry powietrza. W przypadku dmuchaw Turbo niezbędna jest jedynie wymiana filtrów powietrza.

Planowe przeglądy i remonty dmuchaw wyporowych Roots’a

W przypadku dmuchaw rotacyjnych niezbędne naprawy dotyczą wymiany części zużywających się podczas normalnej eksploatacji. Wykonuje się najczęściej wymianę uszczelnień (tzw. simmeringi), wymianę łożysk, pasów klinowych i kół pasowych, a także regulację ustawienia wirników. Poważniejsze remonty dotyczą czyszczenie i szlifowanie wirników oraz korpusów dmuchaw, wymianę silników itp.

Dmuchawy do oczyszczalni ścieków to urządzenia, które stosowane są obecnie powszechnie. Te oferowane przez nas charakteryzują się wysoką jakością i niezawodnością. Bogata oferta sprawia, że każdy – bez względu na potrzeby i oczekiwania – znajdzie dmuchawę odpowiednią dla swojego zakładu.

Zapraszamy do współpracy