Dezodoryzacja powietrza

Uciążliwość zapachowa jest problemem związanym z lokalizacją obiektów mieszkaniowych lub usługowych w pobliżu sieci kanalizacji grawitacyjno-tłocznej lub zakładów przemysłowych o produkcji stanowiącej źródło odorów. Problem ten ujawnia się w szczególności w miejscowościach turystycznych, w których zwłaszcza turystom zależy na świeżym powietrzu. Coraz więcej uwagi poświęca się trosce o środowisko naturalne, które już dawno przestało nam być obojętne. Nie chcemy już nie tylko patrzeć na wszechobecne śmieci, ale również męczyć się, wąchając przykre i uciążliwe zapachy. Chcemy otaczać się bujną przyrodą i wdychać to, co pachnie naprawdę przyjemnie. Postęp technologiczny sprawił, że dzisiaj wykorzystywać można nowoczesne instalacje i urządzenia, które pozwalają na zmniejszenie emisji pyłów, gazów, a także innych substancji będących efektem ubocznym procesów przemysłowych. Instalacje dezodoryzacji, które doskonale radzą sobie z nieprzyjemnymi zapachami są dzisiaj naprawdę cenione, a ich popularność coraz większa. Wiele branż pozbawionych instalacji dezodoryzacji nie mogłoby sprawnie funkcjonować. Przykre, uciążliwe zapachy sprawiłyby, że wykonywanie codziennych obowiązków stałoby się niemalże niemożliwe. Dezodoryzacja powietrza to sposób na to, aby pracować normalnie. Nieprzyjemne zapachy, które wymuszają konieczność stosowania instalacji dezodoryzacji okazują się być niezbędne między innymi w miejscach, w których działają oczyszczalnie ścieków, a także różnego rodzaju zlewnie. Coraz częściej stawia się na nie również w innych zakładach, których praca może wiązać się z powstawaniem nieprzyjemnego zapachu.

Na czym polega dezodoryzacja powietrza?

Dezodoryzacja powietrza to proces, który może przebiegać w różnych sposób. Może ona polegać na usuwaniu tych zanieczyszczeń, których zapach jest uciążliwy. Często występują one w ilościach śladowych, ale potrafią solidnie zepsuć powietrze. Dezodoryzacja może polegać też na procesie przekształcania tych zanieczyszczeń, które zapachowo są uciążliwe w pozbawione zapachu bądź takie, których prób węchowej wyczuwalności jest zdecydowanie wyższy, co sprawia, że ludzie po prostu ich nie czują. W efekcie poprawia się ich komfort. W grę wchodzi też stosowanie specjalnych domieszek. Ich zadaniem jest zmiana zapachu lub zmniejszenie jego intensywności. W tym celu sięga się po środki o działaniu neutralizującym bądź maskującym. Wybór takich preparatów jest naprawdę duży, co sprawia, że bez większych problemów można dzisiaj dopasować środek do przykrego zapachu, z którym trzeba się rozprawić. Szeroki wybór metod sprawia, że nie ma najmniejszego problemu z dostosowaniem odpowiedniego środka do rodzaju zapachu, który trzeba zneutralizować. Dezodoryzacja powietrza to gwarancja skuteczności na najwyższym poziomie.

Prawidłowe zlokalizowanie emitora nieprzyjemnych zapachów oraz zaprojektowanie systemu dezodoryzacji powietrza z właściwym doborem technologii nie jest zadaniem łatwym. Niejednokrotnie przez pobieżną analizę problemu doprowadzono do wydania znacznych środków finansowych bez uzyskania satysfakcjonującego efektu. Firma Eko-Industries uczestniczyła w realizacji dziesiątek projektów związanych z dezodoryzacją powietrza łącznie z hermetyzacją obiektów stanowiących źródła emisji odorów. . W każdy projekt, który realizujemy zaangażowany jest zespół wykwalifikowanych inżynierów i pracowników, którzy doskonale wiedzą, jaki jest cel ich pracy. Do każdego powierzonego zadania podchodzą z pełnym zaangażowaniem, wiedząc, że od nich zależy komfort pracy, a nierzadko codziennego życia wielu osób. Nie pozwalamy sobie nawet na najmniejsze niedociągnięcia. Podejmujemy się nawet naprawdę trudnych zleceń, które innym firmom wydawały się wręcz niemożliwe do zrealizowania.

W gamie stosowanych przez nas technologii są:

- biofiltacja z zastosowaniem złóż naturalnych i mineralnych,

- adsprpcja zanieczyszczeń na węglach aktywnych – filtry węglowe są obecnie niezastąpione w wielu urządzeniach klimatyzacyjnych. Znajdują zastosowanie także podczas dezodoryzacji gazów, które powstają podczas produkcji włókien wiskozowych, ich skuteczność jest naprawdę wysoka, gwarantują doskonałe efekty;

- absorpcja z wykorzystaniem skruberów wodnych – jest to metoda, która doskonale sprawdza się na przykład wówczas, gdy usunąć trzeba fluorowodorek bądź czterofluorek krzemu. Jest powszechnie wykorzystywana między innymi w przemyśle szklarskim, w którym radzić sobie trzeba z przykrymi zapachami na bieżąco,

- fotokataltyczne utlenianie zanieczyszczeń za pomocą wysokoreaktywnego promieniowania UV.

Stawiamy na najnowocześniejsze rozwiązania, nie zapominając o najlepszych osiągnięciach techniki. Nie boimy się sięgać po nowinki techniczne, jednocześnie nie rezygnując z tego, co w dezodoryzacji powietrza stosowane jest z dobrymi efektami od lat. Dzięki temu proces dezodoryzacji powietrza w naszym wykonaniu zawsze przebiega perfekcyjnie. Stosujemy nowoczesne urządzenia. Dbamy to aby, aby zastosowana metoda była zawsze dopasowana do problemu, z którym trzeba się rozprawić. W efekcie udaje się nam uzyskać naprawdę imponujące rezultaty. Stawiając na nasze usługi, można być pewnym, że uciążliwy zapach zniknie. Zatrudniamy wykwalifikowanych pracowników, którzy świetnie znają się na swojej pracy. Chętnie odpowiadają na pytania klientów, rozwiewając wszystkie wątpliwości dotyczące dezodoryzacji.

 

Dezodoryzacja powietrza to rozwiązanie, które cieszy się coraz większą popularnością. Sprawia, że nie trzeba już martwić się przykrymi zapachami, które mogą skutecznie utrudniać funkcjonowanie. Profesjonalnie wykonana dezodoryzacja powietrza jest naprawdę skuteczna. Nasza firma gwarantuje usługi z zakresu dezodoryzacji powietrza świadczone na najwyższym poziomie. Stawiając na nasze wsparcie w pozbywaniu się brzydkich i uciążliwych zapachów, można być pewnym doskonałego efektu.


Dezodoryzacja powietrza