Dezodoryzacja powietrza

Uciążliwość zapachowa jest problemem związanym z lokalizacją obiektów mieszkaniowych lub usługowych w pobliżu sieci kanalizacji grawitacyjno-tłocznej lub zakładów przemysłowych o produkcji stanowiącej źródło odorów. Problem ten ujawnia się w szczególności w miejscowościach turystycznych. Coraz więcej uwagi poświęca się trosce o środowisko naturalne. Nie chcemy już nie tylko patrzeć na wszechobecne śmieci, ale również męczyć się, wąchając przykre i uciążliwe zapachy. Postęp technologiczny sprawił, że dzisiaj wykorzystywać można nowoczesne instalacje i urządzenia, które pozwalają na zmniejszenie emisji pyłów, gazów, a także innych substancji będących efektem ubocznym procesów przemysłowych. Instalacje dezodoryzacji, które doskonale radzą sobie z nieprzyjemnymi zapachami są dzisiaj naprawdę cenione, a ich popularność coraz większa.

Nieprzyjemne zapachy, które wymuszają konieczność stosowania instalacji dezodoryzacji okazują się być niezbędne między innymi w miejscach, w których działają oczyszczalnie ścieków, a także różnego rodzaju zlewnie. Coraz częściej stawia się na nie również w innych zakładach, których praca może wiązać się z powstawaniem nieprzyjemnego zapachu.

Na czym polega dezodoryzacja powietrza?

Dezodoryzacja to proces, który może przebiegać w różnych sposób. Może ona polegać na usuwaniu tych zanieczyszczeń, których zapach jest uciążliwy. Często występują one w ilościach śladowych, ale potrafią solidnie zepsuć powietrze. Dezodoryzacja może polegać też na procesie przekształcania tych zanieczyszczeń, które zapachowo są uciążliwe w pozbawione zapachu bądź takie, których prób węchowej wyczuwalności jest zdecydowanie wyższy, co sprawia, że ludzie po prostu ich nie czują. W grę wchodzi też stosowanie specjalnych domieszek. Ich zadaniem jest zmiana zapachu lub zmniejszenie jego intensywności. W tym celu sięga cię po środki o działaniu neutralizującym bądź maskującym.

Prawidłowe zlokalizowanie emitora nieprzyjemnych zapachów oraz zaprojektowanie systemu dezodoryzacji powietrza z właściwym doborem technologii nie jest zadaniem łatwym. Niejednokrotnie przez pobieżną analizę problemu doprowadzono do wydania znacznych środków finansowych bez uzyskania satysfakcjonującego efektu. Firma Eko-Industries uczestniczyła w realizacji dziesiątek projektów związanych z dezodoryzacją powietrza łącznie z hermetyzacją obiektów stanowiących źródła emisji odorów.

W gamie stosowanych przez nas technologii są:

- biofiltacja z zastosowaniem złóż naturalnych i mineralnych,

- adsprpcja zanieczyszczeń na węglach aktywnych – filtry węglowe są obecnie niezastąpione w wielu urządzeniach klimatyzacyjnych. Znajdują zastosowanie także podczas dezodoryzacji gazów, które powstają podczas produkcji włókien wiskozowych,

- absorpcja z wykorzystaniem skruberów wodnych – jest to metoda, która doskonale sprawdza się na przykład wówczas, gdy usunąć trzeba fluorowodorek bądź czterofluorek krzemu. Jest powszechnie wykorzystywana między innymi w przemyśle szklarskim,

- fotokataltyczne utlenianie zanieczyszczeń za pomocą wysokoreaktywnego promieniowania UV.

Stawiamy na najnowocześniejsze rozwiązania, nie zapominając o najlepszych osiągnięciach techniki. Dzięki temu proces dezodoryzacji powietrza w naszym wykonaniu zawsze przebiega perfekcyjnie. Dbamy to aby, aby zastosowana metoda była zawsze dopasowana do problemu, z którym trzeba się rozprawić.

 

Dezodoryzacja powietrza to rozwiązanie, które cieszy się coraz większą popularnością. Sprawia, że nie trzeba już martwić się przykrymi zapachami, które mogą skutecznie utrudniać funkcjonowanie. Profesjonalnie wykonana dezodoryzacja powietrza jest naprawdę skuteczna.


Dezodoryzacja powietrza