Produkcja laminatów poliestowo-szklanych

Laminaty poliestrowo-szklane są tworzywem kompozytowym powstałym z połączenia maty szklanej oraz lepiszcza w postaci żywicy poliestrowej. Ze względu na skład kompozytu materiał wykazuje bardzo dobrą wytrzymałość na zginanie i rozciąganie oraz względnie dużą odporność na uderzenia. W fazie produkcji formowanie takiego materiału jest bardzo proste dzięki czemu można wykonywać z tego tworzywa elementy praktycznie o dowolnych kształtach od detali dekoracyjnych i stand’ów marketingowych po elementy konstrukcyjna takie jak balustrady, pomosty czy zbiorniki.

Firma Eco-Industries współpracuje na stałe z zakładem produkcyjnym wyrobów wykonywanych z Produkcja laminatów poliestowo-szklanych. Zaplecze inżynierskie naszej firmy podejmuje się projektowania elementów wielkogabarytowych i podzespołów, które później realizowane są na produkcji.

Przyjmowane zlecenia na wyroby z laminatów poliestrowo-szklanych możemy realizować więc na podstawie dokumentacji klienta lub na podstawie jedynie koncepcji technicznej opracowując własny autorski projekt wyrobu.

Produkcja laminatów poliestowo-szklanych - odbiorcy

Nasze projekty i produkowane elementy znajdują odbiorców głównie wśród użytkowników branży ochrony środowiska. W związku z tym możemy z całą odpowiedzialnością stwierdzić, że stosowane przez nas technologie produkcji i materiały są bardzo wysokiej jakości oraz są odporne na skrajnie niekorzystne warunki pracy. Na naszym koncie mamy dziesiątki realizacji zarówno elementów typowych jak i prototypów, które później na stałe znalazły miejsce w ofertach firm naszych klientów.

Produkcja laminatów poliestrowo-szklanych

W palecie naszej oferty znajdują się przede wszystkim:

  • elementy wielkogabarytowe o rozmiarach do 13 metrów długości i 3 metrów szerokości (szerokość transportowa),
  • kontenery technologiczne z laminatów poliestrowo-szklanych na ramie stalowej z wyposażeniem (oświetlenie, drzwi, orurowanie, okablowanie, wentylacja itp.),
  • zbiorniki naziemne i podziemne pionowe i poziome o średnicach do 3 metrów,
  • balustrady, kratownice, pomosty,
  • baseny ogrodowe i inne zbiorniki wykonywane na zlecenie,
  • wszelkie formy i tzw. kopyta do produkcji elementów z laminatów poliestrowo-szklanych.

Produkcja GRP

Posiadając własną montownię oraz zakład produkcji szaf elektrycznych ze sterowaniem możemy również wykonywać dla potencjalnych klientów indywidualne projekty urządzeń lub podzespołów na bazie laminatów poliestrowo-szklanych.